| ftchandrei a întrebat:

Cine stie cat timp nu am voie sa ma spal dupa operatia de apendicita? Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Dupa ce iti sunt scoase atele poti sa te speli, sa fie rana inchisa sa nu intre acolo nimic, asta e ideea

1 răspuns:
| Camelisa a răspuns:

Buna,si eu am fost operata de apendicita.In locul in care esti operat poti sa iti dai cu apa dupa cateva zile, locul necesita sa fie curat, 3-4 zile MAXIM! Poti sa te speli si mai repede dar fara sapun.
Numai bine.