| MARIA_7657 a întrebat:

La un examen -Secretie Vaginala rezultatul arata asa :
Germeni-Bacili si coci gram pozitivi, Cultura germeni- Flora saprofita a tegumentelor si mucoaselor, Cultura fungi -Negativ.
Va rog sa ma ajutati spunandu-mi cat este de grav si daca necesita tratament urgent -deoarece nu pot ajunge in urmatoarele 10 zile la un medic ginecolog.Va multumesc! E foarte important pentru mine!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai nimic si nici nu ai nevoie de tratament. Poate doar niste antiseptice locale usoare.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu ai probleme!--- nu trebuie sa faci niciun tratament! Flora microbiana gasita atat la examenul bacterioscopic( prin metoda de colorare Gram) cat si cel bacteriologic(prin cultura germeni/fungi)este NORMALA! Numai bine!