| Gabriela8766 a întrebat:

Lipsa poftei totala de mancare? Am făcut o groaza de analize și investigații imagistice.Fiecare doctor îmi da un diagnostic diferit.Ultima data am fost suspecta de cancer limfatic,dar biopsia a iesit bună. Mentionez ca am ganglioni, dureri muschi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un medic endocrinolog, fiindca acela iti face analize specifice hormonale si te ajuta sa te pui pe picioare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Există o relație hipofiză-tiroidă. Astfel ai nevoie de un scan cerebral.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Poate fi vorba de paraziți intestinali.

| Gabriela8766 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Am făcut analizele și probele din scaun. Toate negative

| Gabriela8766 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Mi-au ieșit absenti

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si hemoleucograma este normala sau nu? Ce simptome ai?

| Gabriela8766 explică (pentru anonim_4396):

Da,analizele sunt bune.
Pai totul a început cam acum un an, mi-au apărut niște ganglioni, după ma simțeam din ce în ce mai obosita, ma dureau muschii, din Decembrie 2021 s-a redus apetitul alimentar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabriela8766):

Daca celulele imunitare sunt normale e putin probabil sa ai ceva cronic. Mergi la un psihiatru ca sa discuti. E posibil sa fi avut ceva dar daca nu apare pe analize inseamna ca nu mai este, de ex covid. Eu iti recomand sa nu te mai gandesti ca ai o anumita boala si sa tragi din greu cu mancatul si sport ca aia e responsabilitatea ta. Mai faci analizele peste 6 luni si vezi daca e mai rau

| MorcovMajestic a răspuns:

Sigur nu esti anorexica sau depresiva sau stresata?

| paul123paul123 a răspuns:

Du-te la Sfanta Biserica.

| AAme23 a răspuns:

Sa nu fie ceva de la glanda

| Gabriela8766 explică (pentru AAme23):

Într adevăr am tiroida de 10 ani, iau euthyrox în fiecare dimineață. Am fost la medicul meu endocrinolog si am făcut ecografia tiroidiana și cam atât. Nu prea m-a lămurit dacă toate aceste simptome au legătură cu tiroida, a spus ca o depășește

| AAme23 a răspuns (pentru Gabriela8766):

Du te la alt medic si fa analize la tiroida, ca sa vezi daca de acolo se trage apetit scăzut sau nu.