| Andreea1095 a întrebat:

Luna trecuta mi-a venit ciclul pe 6 si a tinut cam 3-4 zile.Din 23 pana in 30 am avut contact sexual neprotejat zilnic iar pe data de 30 dupa 5 minute de act sexual am inceput sa sangerez.Aceasta sangerare a durat cam 5 zile dar a fost foarte slaba.Abia daca schimbam un tampon pe zi si nici dureri nu am avut. Posibil sa imi fi venit de 2 ori in aceiasi luna sau sa fi fost asta menstruatia pentru ianuarie venita mai devreme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca ciclul tau se succede la 24 de zile si este perfect normal sa-ti vina de 2 ori pe luna, mai ales cand incepe in primele zile ale lunii, deoarece luna are 30-31 de zile.

In cazul tau, sa calculam:
Menstra - in 6 decembrie ( ciclu 24 de zile)
Ovulatia s-a produs in ziua a 12-a, adica in data de 17 dec.
Perioada fertila: 14-21 dec.
Sex neprotejat in perioada 23-30 dec. inseamna ca NU erai in perioada fertila, deci, nu ai cum sa fii insarcinata!
Ca dovata ca ti-a venit si urmatorul ciclu menstrual pe 30 dec.

| Andreea1095 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos.Se pare ca mai exista pe acest site si oameni care iau in serios intrebarile si nu raspund la misto.Ai funda de la minehappy.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt fata, dar totusi iti recomand sa consulti un ginecolog fara nici un fel de jena. Du-te cu o prietena/ceva ruda buna de familie care o cunosti cel mai bine, sau si mama ta, daca stie de relatia cu baiatul, si gata, fara inhibiti ca nu rezolvi nimic asa, vezi ce si cum.

Răspuns utilizator avertizat
| presus a răspuns:

Orice in exces duce la ceva rau. laughing

Răspuns utilizator avertizat