| anonimul0724 a întrebat:

M-a durut urechea si doctorul mi-a prescris multe pastile, dar alcoolul boricat si compresele sterile de cate ori se pun in ureche pe zi si cum se administreaza?
Dau funda
Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Ia tot tratamentul prescris! Nu lua doar o parte. Dacă ai luat medicamentele de la farmacie citește prospectul, acolo scrie. Și scrie și pe reteta. Dacă nu scrie niciunde, poți sa pui acum o data (dacă știi cum) și dimineața te duci la farmacia de la care le-ai luat și întrebi acolo.

| anonimul0724 explică (pentru WhiteLife):

Nu stiu cum se administreaza adica pun alcoolul boricat pe pansament dupa care l bag in ureche si l tin 12ore? chiar nu stiu si farmacistul nu mi-a spus

| WhiteLife a răspuns (pentru anonimul0724):

Du-te la farmacie și întreabă, sigur o să-ți spună.