| chels95 a întrebat:

M-am decolorat cu decolorantul pudra kallos si oxidant 12% si dupa ce l-am aplicat a inceput sa ma usture scalpul ingrozitor si m-am spalat pe cap, apoi mi-au aparut niste bubite in tot capul si in cateva zile s-au marit. Cum pot scapa de ele urgent?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

Ai ars pielea capului si ai o sensibilitatea mai mare la piele
depinde si cum ai preparat si cat ai tinut
12% este foarte puternic
cu "combinatia" asta si eu ma faceam alb cu ani in urma..este adevarat ca si la mine era pielea capului rosie o zi maxim 2
eu dupa ce spalam capul aplicam crema Nivea si dupa totul era in regula

1 răspuns:
| ŞtefanaTCK a răspuns:

E o reactie alergica.
Iti sugerez sa intrebi la farmacie sau sa consulti un medic dermatolog.