| Shukacu a întrebat:

M-am dus la dentist deoarece aveam o infectie la masea. apoi mi-a facut o gaura si m-am dus pentru tratament odata.
Dar infectia e tot acolo si acum o simt mai mare e deasupra dintelui cum sa scap de infectiesad? se poate urca mai sus sa patesc ceva mai grav?
Maine ma mai duc la dentist dar ma mir ca inca mai simt infectia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Dar ai luat si antibiotice? Stiu ca ti se prescrie un tratament de cel putin o saptamana, si abia apoi poti zice :da, am scapat! Trebuie sa mergi negresit, posibil sa trebuiasca sa mai curate caria si abcesul format acolo! Nu amana, sa nu se agraveze, Sanatate!

| Shukacu explică (pentru stejara2):

N-am luat.
A zis ca daca nu mi-a tecut infectia imi da o reteta. azi ma duc la 4 voi vedeahappy
Mersi pentru sfaturi.