| anonim_4396 a întrebat:

M-am dus la dentist si mi-a spus ca trebuie sa imi scot un dinte din spate ca am puroi la el, credeti ca din cauza acelui dinte imi miroase gura urat ca am facut azi detartraj dar tot miroase!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MiK3L a răspuns:

Da, in general din cauza "gaurilor" din masele dinti...etc are gura un miros specific, dar si datorita limbii...in genera cand te speli pe dinti trebui sa iti speli si limba. Oricum daca facusesi infectie la acel dinte numai avea ce sa-i faca decat sa-l scoata. Imi pare rau! straight face

4 răspunsuri:
| naitreaba a răspuns:

Da, e din cauza dintelui, scoateti-l.

| DangerLove a răspuns:

Da este din cauza puroiului.

Eu am avut 2 masele cu abces si imi miroase gura urat.

Roaga-ti medicul dentist sa iti scoata maseaua si sa iti dea ceva ca sa dispara infectia, ptc eu am avut doua abcese din cauza faptului ca nu mi-a dat nimic, si foloseste pasta de dinti fara fluor.

| DangerLove a răspuns:

A si inca ceva. Gura iti miroase urat pe tot parcursul zilei sau doar dimineata.

Daca dupa ce urmezi medicatia, gura tot iti miroase urat eu zic sa te duci sa iti faci exudat, poate mirosii urat si din aceasta cauza

| oliviaoli a răspuns:

Da s-ar putea din cauza dintelui, dar daca ai probleme cu stomacul si de acolo.