| vld222 a întrebat:

M-am epilat in zona intima si ma mananca ce sa fac (baiat)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| Ramss3s a răspuns:

Atunci când folosești un aparat de ras ar trebui să folosești apă și săpun apoi să ștergi zona cu un prosop curat, dar nu prin frecare ci prin tamponare, apoi să folosești o cremă hidratantă. De asemenea, ar trebui ca zonă proaspăt epilată să nu fie acoperită cu un material dur sau mulat (încearcă să porți ceva lejer sau să nu acoperi deloc câteva minute/ore).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai cu o crema, iti va trece!

| oz_1736 a răspuns:

Dupa epilat te dai cu o crema hidratanta.