| Anca8080 a întrebat:

M-am operat acum o luna jumatate de chist pilonidal si am o operatie deschisa. Dnu doctor care m-a operat a spus ca pot merge la inot de pe 1 iulie, dar suntem in 4 iulie si nu mi s-a inchis operatia. El mi-a zis acum 3 saptamani. Exista vreun risc daca merg la inot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu risca! Poti face o infectie care sa te nenoroceasca toata viata.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, evident că există risc de infecţie dacă operaţia nu s-a închis!
NU ai voie să mergi la înot şi să faci baie în piscină ( sau în diverse lacuri/râuri )!

Toate cele bune!

| RoDanny a răspuns:

Totusi asteapta sa se inchida nu risca. dar daca nu esti sigura poti sa mergi la doctor sa ii ceri parerea din nou