| SnYcK3rS a întrebat:

M-am ras pe picioare sambata cu bicu si am o super iritatie, cum sa scap de ea? Am dat cu spirt, cu crema hidratanta si nimic, dau cu crema de 2 ori pe zi

Crema depilatoare cum se foloseste?

Funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Aplica o crema pe baza de antibiotic (de exemplu, Baneocin, Nidoflor). http://www.i-medic.ro/boli/foliculita

| MetalHead04 a răspuns:

De ce naiba te dai cu spirt? X_x iti ajunge o crema calmanta\hidratanta.

| Andrada009 a răspuns:

Spirtul nu e bun pentru asa ceva nu il mai folosi. Eu folosesc pudra de bebelusi dupa ce ma epilez. Crema depilatoare e super usor de folosit dar inconvenientul este ca iti creste imediat parul. Eu zic sa folosesti benzi de ceara rece, acasa..plus ca dureaza mai mult efectul. Bafta!