| nicoleee30 a întrebat:

M-am trezit aseara la 1 noaptea, cu un rau.simteam ca mor cat mi-a fost de rau sad. Am baut niste apa apoi am mers la baie si mi-am dat cu apa rece pe fata dupa care m-am intors in pat happy. Acum dimineata numai imi este rau, insa nici bine nu ma simt.De la ce credeti ca mi-a fost rau? Mentionez ca ieri am mancat mult si zilele trecute la fel, + ca aseara am mancat cartofi fierti cu usturoi si cu varza murata. Credeti ca datorita mancarii mi-a venit rau? Funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Ai facut probabil, o criza biliara din cauza mancarii. Azi nu manca numai paine prajita si bea ceaiuri( menta, chimen, sunatoare) si odihneste-te. Nu ar strica sa iei cate o tableta de No-spa ( 3 pe zi) dupa mesele principale.

6 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Ai varsat?

| DraGfirE a răspuns:

Ai mancat/baut ceva rece si dupa ai iesit afara?

| Robertttttttt a răspuns:

Cartofii aia fierti in combinatie cu varza murata ti-au creat o criza gastrica, trebuia sa iei un Biseptol(Sumetrolin) este foarte bun pentru asa ceva. Ai si tu grija de aici in colo ce mananci!

| Catalyn13Barcelona a răspuns:

Pai, ar cam putea sa fie de la usturoi impreuna cu varza murata. Hai cu cartofi mai zic, dar cu varza murata nu prea. Incearca sa mananci mai putin, vreo 3 mese pe zi e foarte bine, maxim 4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti s-a aplecat poate ai mancat cu pofta. Funda?

| izutza46 a răspuns:

Ai mancat mult si stomacului tau nu i-a prins bine de aceea ti-a fost rau, crede-ma ca si eu am trecut prin asta