| Deea8D a întrebat:

M-am trezit de dimineata cu o durere in gat straight face nici nu pot sa mananc...Ce sa iau sa-mi treaca? Dau Fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

Suge o bomboana mentolata sau ia-ti de la farmacie faringosept.

10 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Tinctura de propolis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amoxicilina.E foarte buna, adica ajuta mult

| NemNUZ a răspuns:

Incearca un tantum verde dupa care nu mai mananci o jumate de ora, poti sa incerci si niste ceaiuri cat de fierbinti le poti bea

| MariaChrii a răspuns:

Sau dai pe ceaiuri

| Gunoi a răspuns:

Lamaie, ceai cald, miere si faringosept

| cosminjuve a răspuns:

Cumper niste vata o inmoi in albastru de metil si cu ajutorul unei pensete ti-o bagi in gat dar usor sa nu o scapi naibi!

| Deea8D explică (pentru cosminjuve):

Asta mai imi trebuie sa o scap in gat laughing))))

| cosminjuve a răspuns (pentru Deea8D):

laughing da stiu suna chiar aiurea da merge, dar cu grija dar mai bine consulta un medic bafta!

| dyadiddy a răspuns:

Poti sa iei faringosept dau nurofen happy
Fundita?big grin

| alllyy088 a răspuns:

Ia niste pastile de gat cu albastru de metil