| Ninaa a întrebat:

M-am trezit la 11 si n-am mancat nimic pana acum, ma simt ametita, are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are ceva dacă îți pui sănătatea în pericol?
Pune mâna și mănâncă ceva, nu te mai prosti.
Și obezitate morbidă dacă ai avea, tot trebuie să mănânci ceva, sărac caloric.
Fugi la masă și poftă bună.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Ninaa):

Bună din nou.
În tot frigiderul ai numai sarmale?
Mama ta nu a mai gătit nimic altceva, nu ai răcituri: unt, salam, iaurt, crenvuști, etc?
Pa, pa.

assiris
| assiris a răspuns:

"...pana acum," adică de la 11 la ce oră, ce interval de timp s-a scurs de când te-ai trezit până ce ai pus întrebarea?

Răspuns utilizator avertizat
| assiris a răspuns (pentru Ninaa):

In cazul ăstaa e o problemă. Dacă vrei să slăbeești nu aceasta este calea. Mesele la ore fixe sunt ceea ce este ideal pentru organism. Ce s0ar întâmpla dacă ai respira din când în când, chiar dacă odată respiri repede si incarci organismul cu oxigen și apoi faci o pauză lungă. Dai totul peste cap. Ce spui tu că au făcut în acest timp organelee tale interne care te ajută să trăiești? Stomacul a stat și a produs suc gastric degeeaba, insulina a fost dată peste cap, ficatul la fel, rinichii au eliminat numai toxine în cantitate mare, inima și creierul nu a mai primit nutrienții proaspeți și multe altele.

| eandopuncttk a răspuns:

Nica n-are. stai cuminte
tragi pe nas?

Răspuns utilizator avertizat
| eandopuncttk a răspuns (pentru Ninaa):

Inteligenta lu` tata

| AnNaa67 a răspuns:

Ar trebui sa mananci

| Dany008 a răspuns:

Te simti ametita pentru ca nu ai mancat si te dezhidratez, asa am patit si eu odata cand nu am mancat o zi intraga la munca

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,bineinteles ca nu este bine ceea ce faci,daca nu vrei sa mananci mancare de teama ca te vei ingrasa sau din alte motive, mananca macar un mar, niste fructe, niste legume, ceva sarac in calorii.Ameteala se poate trage si de la caldura asta interminabila dar stand nemancata, agravezi situatia, devii anemica si apoi va trebui sa bagi in tine pastile cu calciu si magneziu etc plus vitamine si alea te asigur ca iti vor da o pofta de mancare nebuna si pe deasupra te vor face sa pui si niste kg pe tine.

| AnaAmalia31 a răspuns:

Da are ceva, ti-e foame laughing

Răspuns utilizator avertizat
| DinnAdinnA a răspuns:

Eu nu cred, pentru ca nu prea mananc. ca-ci m-am trezit la 15 fara un sfert big grin si mama zice sa mananc, dar prefer sa stau la calcu, si nu mananc pana seara, poate niste ciocolatele.
De exemplu: ieri m-am trezit pe la 13.30 si pana la 17.30 n-am mancat decat niste ciocolata big grin

Acum difera de la persoana la persoana! big grin

| ExpertMen a răspuns:

Stii decat se ne intrebi pe noi, ai face bine sa treci pe la medicul de familie.

| xelAlex a răspuns:

Pai nu ai mancat nimic, de asta te simti ametita.

| CHANELno5 a răspuns:

Incerci sa slabesti?

Răspuns utilizator avertizat
| takeacupcake a răspuns:

E din cauza că nu ai mâncat, mănâncă ceva si dacă nu iti e foame bea un suc de fructe (facut de tine sau natural)