| Ionut524 a întrebat:

M-am uitat la niste poze de acum vreo doua luni cu mine si aveam o alunita de aia plata (nu de aia care iese in afara, un fel de pata) si acum eu nu o mai am iar in locul unde am avut-o e o minicicatrice,oare e ceva grav, e de culoare pielii si vizibila doar de aproape, exista posibilitatea sa fi fost o pata pigmentara? Sunt f speriat. Ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Alunitele mai regreseaza spontan, e un fenomen natural si care nu e periculos. Totusi, e bine sa te vada un dermatolog, pentru mai multa siguranta.

| Ionut524 explică (pentru Brigaela):

Pot regresa la doar 14 ani?

| Brigaela a răspuns (pentru Ionut524):

Da, la orice varsta, nu tine de asta. Procesul de regresie dureaza cateva saptamani si poate avea loc si in viata intrauterina, iar apoi, la absolut orice varsta