| Mariana155 a întrebat:

Ma doare coloana vertebrala cam de un an si pana acum cateva saptamani simteam durerea doar cand stateam intinsa in pat dupa ce faceam putin efort dar acum incepe sa ma doara si cand stau in picioare sau pe scaun dar nu neaparat ma doare cand stau pe scaun dar simt un discomfort. Am 15 ani. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te la doctor, fa o radiografie la coloana

| CrissuCristina a răspuns:

Am exact aceeasi problema! Mergi la doctor, iti va da tratament, unguente si exercitii fizice regulate. Si apropo, sa incerci sa dormi pe ceva mai tare, care sa iti tina coloana dreapta in timpul somnului sau cand stai in pat sau sa iti cumperi saltea Relaxa, daca nu ai deja.winking

| ion933 a răspuns:

Merge la un doctor

| Kazumi a răspuns:

Aceeasi priblema o am si eu, fix aceeasi.Ai facut scolioza si trebuie sa faci gimnastica medicala.Eu am scolioza de gradu 2 si nu am facut gimnastica si nici nu fac.Trebuie sa ai grija cand e frig sa te imbraci bine sa dai atentie mai mare spatelui si iti revii.Bafta!