| OupS a întrebat:

Ma doare in gat si ma inteapa ff tare capul, ce imi recomandati sa fac?(fara pastile)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| helen45132 a răspuns:

Fugi repede in pat si inainte de aceasta sa iti faci un ceai(de preferat de tei) si sa te odihnesti, apoi, dupa ce te scoli sa incalzesti lapte nu tare(caldut) adaugand miere sau unt si asa sa faci de 4-5 ori pe zi, peste doua zile vei fi sanatos-tun, baftawinking

| Kopla a răspuns:

Pentru cap: Iesi afara si plimba-te! Dar sa nu vorbesti prea mult(daca bate vantul - pentru gat ) si sa nu alergi si incearca sa uiti de durere.Pe mine m-a ajutat odata aerul curat sa imi treaca durerea de cap happy Pentru gat cred ca ar trebui sa bei mai multa apa dar sa fie la temperatura camerei ( in nici un caz sa nu fie rece ) si bea lichide fierbinti ( compot, ceai, supa, ciorba). Sper ca te-am ajutat big grin

| Kopla a răspuns (pentru Kopla):

Am uitat sa mentionez : apa in special doar daca ai gatul uscat. Sper ca nu te-am incurcat.

| Đuby a răspuns (pentru Kopla):

Stai linistita in pat, si roaga pe cineva din familia ta sa iti faca un ceai.