| AsaMaCheama a întrebat:

Ma doare maseaua cand strang din dinti dar si cand mestec, cred ca ar putea fi cariata, voi ce ziceti? vreo varianta sa ameliorez durerea? P.S. Nu vreau la dentist

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Problemele dentare nu se tratează acasă. Cel mult ameliorezi momentan durerea, dar nu e asta solutia.
E ca si cum ai avea o bucata de carne pe masă si începe sa se putrezească si miroase urat. Daca dai cu spray de camera ca sa acoperi mirosul care te deranjeaza nu ai scăpat decât pe moment de duhoare, dar carnea se strica în continuare si la final trebuie sa o arunci. Diferenta e ca dintele îl mai poti salva daca te duci acum la dentist.

2 răspunsuri:
| Robert186 a răspuns:

Încearcă să ți sare la masea

| lucifer11 a răspuns:

Si pe mine m-a durut maseaua si am luat algocalmin. te avertizez e putin amar. Daca vrei sa-ti treaca tine putin pe maseaua care te doare.winking