| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare mereu stomacul dupa ce beau cafea si uneori dupa ce mananc fructe. Si incepe sa imi "ghiortaie" stomacul (desi nu mie foame) adica sa scoate niste sunete si e deranjant. Ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 23partyboy a răspuns:

Cofeina are aceasta actiune asupra stomcacului,anume il face sa se contracte mai repede si mai des, la fel aceasta actiune asupra motilitatii mai pot avea si alte alimente, acest lucru e mai daunator in special cand consumi cafea pe nemancate(de aia probabil iti apare si senzatia de foame si durere).

1 răspuns:
| janvaljan a răspuns:

Cred ca ai o anumita sensibilitate la colon...fa niste analize!