| Valeriuv a întrebat:

Ma doare tare capul, in zona cefei, si nu stiu ce sa fac sa imi treaca! Va rog sa imi spuneti un remediu rapid si eficient! Dau fundita celui mai eficient raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi un inceput de raceala.Desi simptomele par de probleme cu tensiunea arteriala.Ia-ti tensiunea la o farmacie, totusi.

| Peridava a răspuns:

Durerile din zona cefei (si de cap in general) pot avea cauze multiple: spondiloza, tensiune, raceala, sint cele mai intilnite. Tratamentul uneia este contraindicat alteia. Mergi azi la urgente, iar miine la specialistul la care te vor trimite ei.

| MrLucas a răspuns:

Ia nurofen forte pana una alta, dar treci neaparat pe la doctor.Lasa-ti mofturile cand vine vorba de sanatate.

| AndyKama a răspuns:

O baie fierbinte cred ca ar fi cea mai eficienta solutie pentru moment, urmata de un masaj in zona cefei. Sper sa te simti bine!

| darrio2007 a răspuns (pentru AndyKama):

Daca are probleme cu tensiunea, ceea ce indica simptomele, baia fierbinte nu e buna.Creste tensiunea mai tare.