| jamillaemilia a întrebat:

Ma inteapa in partea stanga, chiar deasupra piciorului.am aceste dureri de cateva luni, in unele zile doare mai tare in altele deloc.In urma cu 2 luni am facut un control ginecologic si mi-au spus ca totul este ok, desi eu ma gandisem ca poate am vreo raceala.Are cineva vreo idee, ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Apendicita este în partea dreaptă!
Trebuie să faci un ecograf pelvina.
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

Poti sa faci un tratament cu Urinal nu este un inlocuitor al tratamentului cu antibiotice. In cazul unor infectii acute, tratate cu antibiotice, Urinal poate fi folosit in paralel cu acestea, dar este recomandat mai ales pe termen lung, ca protectie naturala, datorita antioxidantilor naturali din merisor.Gasesti oferta la farmaciile Catena 60 de capsule la 42 Lei.

| onasis1961 a răspuns:

Fă o radiografie de femur şi de bazin şi poate apare cauza! Multă sănătate!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

DEPINDE ce investigaţii ţi-a făcut la acel control ginecologic...

Ţi-a făcut o ecografie vaginală şi/sau una ovariană, precum şi analiza secreţiei vaginale ( "lamela" )?

Eu CRED ( totuşi ) că este vorba de o anexită ( răceală la ovarul stâng )!

Pentru detalii vezi articolul de la linkul :
http://healthy.kudika.ro/......ovare.html

Eventual, mergi la un alt ginecolog şi să CERI să-ţi facă o ecografie vaginală şi/sau una ovariană, precum şi analiza secreţiei vaginale ( poate fi vorba şi de o infecţie ).

| NastaseAlina a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la un medic, deoarece se poate sa fie de la apendicita. Insanatosire grabnica!

| ZuZuDeedy a răspuns (pentru NastaseAlina):

Apendicita este in partea dreapta, nu in partea stanga.

| AlexStanciu12 a răspuns:

Ba desteptilor apendicita e in dreapta... In stanga poate fi hernia sau splina... si durerea poate fi de la efort!