| TheBlackMan a întrebat:

Ma masturbez de ceva timp si acum putin timp am realizat ca a inceput sa imi curga urina dupa urinare. Chiar daca sterg tot imi mai curg picaturi si nu stiu ce se intampla. Nu ma doare, nu ma ustura la urinare, urina nu are alta culoare, deci ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incontinenta urinara se poate instala din mai multe motive, dar in principal slabirea accentuata a muschilor care controleaza urinarea reprezinta cea mai frecventa cauza. Incontinenta urinara la barbati apare/se produce mai putin frecvent decat la femei si poate sa aparea ca urmare a indepartarii prostatei fata de pozitia sa natural normala, sau a leziunilor care pot sa apara la nivelul uretrei superioare sau a colului vezicii urinare. Reiese ca prin practicarea masturbarii NU poate sa apara incontinenta urinara. Tratamentul pentru incontinenta urinara se poate face prin : fizioterapie, kinetoterapie, medicamentos sau prin metode chirurgicale, in functie de natura si gravitatea afectiunii. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E posibil sa fie de la masturbare pentru ca prostata e fortata sa isi dea drumul cand scoti laptele din tine apoi se obisnuieste asa. Daca insisti poti avea prostatita cronica.

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca prea multa masturbare declanseaza si incontineta urinara.
Mergi la urolog si vezi care-i cauza si ce se poate face in cazul tau.