| IonutCiobanescu a întrebat:

Asa cum de fiecare data informati prompt si la obiect orice utilizator, asa sper sa imi oferiti si mie putin timp si cateva lamuriri in aceasta problema ca sa spunem asa :
de fiecare data dupa ce urinez chiar daca scutur bine penisul mi se intampla sa mai ramana cateva picaturi de urina pe uretra si sa se prelinga pe chiloti, mai ales daca ma asez undeva imediat dupa urinare, acest lucru se intampla in jur de cateva min dupa ce am mers la toaleta. Oare este normal? As dori sa stiu parerea unui medic dar si altor barbati. De precizat ca nu cred sa am probleme cu prostata sau chestii de acest gen desi am citit ca in unele astfel de afectiuni se intalneste aceasta problema. Doar pur si simplu dupa urinare mai curg unele picaturi si nu stiu daca toata lumea pateste la fel.

De asemenea cand stau pe toaleta dupa ce imi fac nevoile mi se intampla uneori ca picaturi de urina sa mai curga chiar daca am terminat de urinat totul. Uneori daca fortez un pic ies mici jeturi.Chestia asta se intampla cat timp stau pe tron.Ma intreb totusi daca termin de urinat cum de mai ies acele jeturi de urina (bineinteles la voia mea)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu-mi pare a "normalitate", consulă un medic.

| Începătorul988 a răspuns:

Consulta un medic. Nu-i normal.