| Mely_Ena_1996 a întrebat:

Ma simt foarte rau. Sunt obosita. Ma doare gatul cand inghit si urechile sunt foarte infundate si chiar ma dor. Ma dor toti muschii si daca ma ridic simt ca lesin abia ma pot misca. Totul ma doare. Stie cineva ce boala sau gripa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa ai gripa, o infectie virala foarte grava. Daca nu ai exagerat in descrierea simptomelor, este bine sa mergi la o consultatie de urgenta de boli infectioase, probabil ai nevoie de internare macar pentru supraveghere

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Brigaela are dreptate. Dar treci mai intai la medicul de familie.