| PumpkinDoll a întrebat:

Ma ustura stomacul si in capul pieptului des,cand ragai,cand ma intind in pat si daca imi vine sa ragai in timp ce stau intins trebuie sa ma ridic sa nu mi vina suc gastric pe gat, am avut o perioada de vreo luna pe la sfarsitul lui 2016 cand ma abtineam sa mananc,sau daca mancam imi bagam degetele pe gat sa vomit tot si vomitam si suc gastric ca sa ma asigur ca am vomitat tot,de la asta e, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai reflux gastro-esofagian, probabil ca urmare a slabirii sfincterului cadiei din cauza varsaturilor fortate. Mergi la un gastroenterolog, te va ajuta cu tratament si un regim de viata (de exemplu, doua ore dupa fiecare masa nu ai voie sa stai culcat)

| PumpkinDoll explică (pentru Brigaela):

Imi da si un fel de usturime, mai bine zis mancare in spate pe dinauntru

| Victoria18 a răspuns:

Posibil sa ai gastrita ba chiar ulcer.

| AlexSA a răspuns:

Posibil,insa puteti apela la un gastroenterolog.El va sti cu siguranta de la ce este.