| Jager a întrebat:

Mai de mult m am taiat in sticla la degetul aratator, iar acum am o cicatrice. Dar ce mi se pare grav e ca partea stanga a degetului pana la jumatate nu prea o simt, e amortita usor. E asa de luni bune, aproape 1 an, 2. Se poate remedia cumva? Prin operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandru0sorin a răspuns:

Lol man nut-i fa griiji se intampla cicatricile nu mai permit nervii sa functioneze corect. mie mi-a alunecat cutitul dintr-un carnat si mi-am retezat complet buricul degetului si l-am prins la loc cu pansament si s-a vindecat si cicatrizat dar acum abia daca mai simt ceva acolo e normal si n-ai ce sa faci ca nu se mai rezolva dar poti sa traiesti cu asta man si nu-ti fa griji lol big grin