| oxocle a întrebat:

Mama mea a suferit o fractura de paleta humerala acum o saptamana. A fost operata, iar acum vrea sa faca niste exercitii pentru recapatarea mobilitatii. Cand sa inceapa si ce exercitii sa faca? Mana este putin umflata acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu trimitere de la medicul de familie sau ortopedul care a operat-o sa mearga la kinoterapeut. El stie ce sa-i spuna.