| florinasandu1 a întrebat:

Mamici, a incercat careva laptele de magarita? Am inteles ca e foarte bun pentru copiii alergici la proteina din lapte de vaca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Laptele praf e mai sanatos decat laptele de la animale.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonimg):

Laptele praf e plin de chimicale. de cand naiba e mai sanatos >?

| anonimg a răspuns (pentru Cosmin86):

Iar laptele de la animale e plin de hormoni, si are prea multa grăsime si proteine.
De aceea este recomandat ca pana la vârsta de un an copilului sa nu i se dea lapte de la animale.

| moschinogal a răspuns:

Magarita nu este un animal crescut industrial. Daca ar fi asa, ar da mai mult de 1l de lapte/zi timp de doar 5 luni pe an. Are foarte putina grasime doar 0, 5% si acelasi nivel de vitamine si acizi grasi esentiali precum laptele matern. La Vatican se da si bebelusilor nascuti prematur http://www.dairyreporter.com/......actis-meet