| laudima22 a întrebat:

Mănânc prea multe dulciuri, pot spune dependent. Ce sa fac sa nu mai mănânc asa de multe dulciuri. Și să beau mai multa apă plată decât sucuri. sa am un stil de viață mai sănătos. Sa mănânc și ceva dulce, dar mai rar. Nu în fiecare zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu:
- arunci toate dulciurile din casa
- si eviti sa mai cumperi alte dulciuri

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce le mănânci?

| ReddY25 a răspuns:

Încerci sa te abții

Răspuns utilizator avertizat