| AvalohAlyn a întrebat:

Sunt dependent de dulciuri..mananc zilnic..cum sa scap de pofta de dulce? Stiu ca nu e sanatos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Şi eu am asta dar rezist. Mănânc un fruct, mai mănânc şi dulciuri dar nu exagerat şi beau destulă apă. M-am luat după aXy99 dar am dat exemplu propriu.

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Incepi sa mananci mai sanatos. Inlocuieste dulciurile cu fructele, cu legumele. Cand iti e pofta de ceva dulce, bea apa. Multa apa.

| Donsavas a răspuns:

Asa eram si eu dar acum consum mai mulți carbohidrati complecsi. Ai grija si la ce medicamente iei. Unele iti pot creste pofta de mâncare, altele iti pot tăia nevoia de a consuma dulce.