| AvalohAlyn a întrebat:

MemoPlus sau lecitina? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

MemoPlus are pe langa cafeina, ginkgo biloba, magneziu si vit. B6. Lecitina ajuta muschii, memoria, e buna si la slabit, chiar si la celulita. Acum, tu stii mai bine care ti-ar fi potrivit! Apoi depinde pentru ce le vrei. Numai bine

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu am luat candva lecitina dar cred ca astea au mai mult efectul placebo reti mai mult pentru ca te gandesti tu ca asa va fi daca le iei

| doctorandus a răspuns (pentru Freya1):

1. Porcu' nu se-ngrasa in Ajun.

2. Lecitina se gaseste si in oua iar in ciocolata este adaugata drept emulgator.

| Freya1 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu ma refer la aia ma refer la medicament.Ca sinu vitamina C nu iti da pofta de mancare ea doar ca e acra si te gandesti tu ca face asta...

| Andersen2k18 a răspuns:

Dupa parerea mea suplimentele astea care te ajuta cica sa retii mai mult, sunt niste prostii, mai multa da dependenta si pot da reactii adverse.