| RAY a întrebat:

Merele sunt bune pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sunt bune pentru multe, intr o cura de slabire, pentru ten, etc

evenso
| evenso a răspuns:

Da, pline de vitamine si cresc peristaltismul intestinal.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, dar unii sunt de părere că in compot dă mai repede rezultate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Sint unii de parere...
Parerea mea, e ca nu are cum din moment ce compotul contine zahar.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Hei, dar cine te pune sa ti-l indulcesti cu zahăr? Soră-mea bea compot indulcit doar din fructul fiert, atat. Nimeni n-a pomenit de zahar! Normal că zaharul ingrasă! Doar nu o să stai cu mere toata ziua. Orice exces ingrasă! Mănanci un măr, un iaurt, un ou fiert tare, salate etc. Fara zahar. Daca consumi cafea iti trece si de foame (doar nu o sa pui zahar ca mine, trei lingurite pline cu varf!) ci o bei amară. Altii asa o preferă.

| Anonima264 a răspuns:

Da!

| aneliram a răspuns:

Un mar pe zi inseamna sanatate curata si in plus va ajuta sa eliminati grasimea nedorita. Merele contin o substanta numita pectina, care limiteaza cantitatea de grasimi pe care corpul nostru o asimileaza. Merele consumate cu coaja sunt usor laxative si absorbante ale toxinelor si microorganismelor la nivelul intestinului. De aceea merele intra in dieta pentru combaterea obezitatii.

| Măduuțaa a răspuns:

Da,sunt foarte bune!

| Justrollin a răspuns:

Ai de gand sa slabesti?laughing)
du-te la alergat,nu slabesti stand pe-un scaun,punand intrebari pe TPU despre cum sa slabesti si mancand mere, te asigur.

| Ctmfresh28 a răspuns:

Da eu am slabit +1 km.

| Anda1197 a răspuns (pentru Ctmfresh28):

1 km? da aveai cumva 2 km? WOW :o rolling on the floor

| Minim2 a răspuns:

Da sunt bune.big grin