| Alinuța00 a întrebat:

Metode de albire a dinților care chiar functioneaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Splarea corecta a dintilor, zilnic dimineata si seara, cel putin 2 minute.

Spalarea saptamanala pe dinti cu periuta si bicarbonat de sodiu peste pasta de dinti pentru o curatare in profunzime.

Albirea dintilor se poate face numai profesional, la un dentist.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da,albirea la un cabinet stomatologic

este recomandat sa faci si detartraj 1 data la 6 luni, nu albeste extrem acest procedeu dintii insa ajuta la sanatatea dintilor, de ce? pentru ca acest procedeu indeparteaza placa bacteriana si tartrul de pe dinti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Periajul profi la dentist

| sierra1 a răspuns:

Da, chiar funcionează dar dai și tu un ban...

https://www.lifedentalspa.ro/albire-laser-life-dental-spa-lp1/

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Vopsea de culoare albă

| thunder11 a răspuns:

Am incercat si eu multe metode si nu prea au mers, cea mai efectiva metoda este sa te duci la dentist sa iti faca albire dar costa foarte mult, daca dintii tai au fost galbeni pentru mult timp asta este cea mai buna optiune dar daca dintii tai au fost albi si au devenit galbeni cu timpul tot ce trebuie sa faci este sa incetezi din a fuma sau a bea sucuri cu coloranti alimentari in cantitate mare si incearca sa te speli de 3 ori pe zi mai ales dupa ce mananci cu o pasta de dinti de buna calitate. Spor!