| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a aparut un herpes in coltul gurii, e rosu si ma ustura putin.
Ce sa fac sa treaca, este foarte inestetic.

Pasta de dinti ajuta, sau cu ce ma pot da si gasesc in casa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tintareco a răspuns:

Găseşti la farmacie unguent Aciclovir.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Aciclovir si plasture special pentru herpes care sa nu te lase sa-l lingi, pentru ca daca il lingi sau atingi il imprastii.

| TecKriS a răspuns:

Eu am folosit pasta de dinti, este chiar foarte folositor!