| Rubiiiii a întrebat:

Mi-a ieșit o umflătură sub ureche. Dacă apăs e tare și mă doare. În rest nu mă deranjează. Ce ar putea fi? O să-mi treacă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| florinsandu a răspuns:

Dupa cum spui poate sa fie inflamat un ganglion precis de la curent, puneti vata in urechea aia si ferestete de curent, sanatate multa!

9 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Poate sa fie chiar un cos. Si mie imi mai ies, si ma doare foarte tare daca ating

| RMihai a răspuns:

Ganglioni imflamati, racita imunitate scazuta.

Răspuns utilizator avertizat
| gabriela_7244 a răspuns:

Mergi la doctor pentru asta nu astepta sa nu creasca

| 00Mariposa00 a răspuns:

Oreion sau Ganglion daca nu ai facut.Cunsultatie neaparata la medicul orelist.Ai tras curent, oreionul se face o singuira data in viata.Multa sanaate

| tedi90 a răspuns:

Un ganglion inflamat. Poate fi un inceput de varicela sau altceva. Am avut si eu. Cauta pe net si eventual du-te la doctor ca sa iti spuna mai multe. Sanatate :*

| robertpaul a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, cand.ma trage curentul.de obicei ma tine cam 5-6 zile, apoi trece.cand am la indemana o pastila de Aulin, o iau si-mi trece mai repede durerea.ma gandesc, ca poate la mine o fii din cauza polipilor, cine stie.nu ma stresez.prea tare))). noroc

| k4z a răspuns:

O sa-ti treaca.si eu am avut si nu stiu ce estewinking