| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a venit mai devreme ciclul. este normal? trebuia sa imi vina pe data de 17-18 si mi-a venit astazi, data de 11...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anestezia a răspuns:

Nu nu este chiar foarte normal.
Dar este obișnuit.
La 80%li se întâmplă .

Nu te speria, baftă !

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

De obicei menstruatia vine mai devreme atunci cand ai racit!
Mie o singura data mi s-a intamplat sa imi vina cu o saptamana mai devreme, dar in rest nu am probleme.
Daca luna viitoare iti va veni tot mai devreme sau mai tarziu nu ar strica o vizita la medic!
Sanatate!

| dmm a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi. Daca esti la inceput, dureaza vreo 2 ani pana se regleaza si vine normal, iar daca nu, ai racit.Se mai intampla!

| Diana888 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi.Este ceva normal mai ales daca esti la pubertate.Nu mereu o sa iti vina in aceesi data.Multe femei au menstruatia neregulata.
Funda?:*