| rammyx a întrebat:

Am 14 ani si prima data mi. a venit ciclul acum la 14 ani pe data de 1Mai 2009. Iar in iunie trebuia sa imi vina.este normal sa imi vina ciclul neregulat?

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Draga mea, daca nu ti-ai inceput viata sexuala nu e cazul sa iti faci griji, vorbeste si cu mama ta si ea iti poate explica acest lucru. Daca ti-ai inceput viata sexuala atunci s-ar putea sa fie o problema.Mergi la farmacie si cumpara un test de sarcina, citeste instructiunile de pe el si actioneaza ca atare. Asteptam si alte vesti de la tine, speram bune...

| anaid a răspuns:

Eate cat se poate de normal.In mod normal ciclul menstrual se regleaza in 2 ani, daca dureaza mai mult nu ezita sa faci o vizita unui medic ginecolog:d:p

| cioko19 a răspuns:

Stai linistita, e normal sa iti vina ciclul neregulat. La mine mi-a venit neregulat 2 ani ( chiar prima data cand a venit "musafirul big grin )
Nu ai de ce sa iti faci grijibatting eyelashes>big grin

| JustMeFlory a răspuns:

Bineinteles ca este normal! Tu il vei avea neregulat destul de mult timp! Nu te speria, nu este nimic grav! Eu il am si acum neregulat(dupa 4 ani)deci stai linistita!

| Ralux a răspuns:

Lucrurile astea nu le spui la toata lumea. Daca vezi un strain pe strada, incepi sa ii spui ca poate te ajuta? Nu! Astea sunt lucruri personale si cea mai potrivita persoana cu care ar trebui sa discuti este: mama ta, sau prietene care au mai trecut prin asa ceva. Exista si reviste cu multe intrebari de acest gen si acum pe net a aparut si "Educatie Sexuala" si multe alte categorii in care se vorbeste despre corpul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este normal.Nu te ingrijora happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal ca ai ciclul neregulat doar ce ti-a venit si destul timp il vei avea asa

| rammyx explică:

Nu mi.am inceput viata sexuala..si nici nu am de gand mai ales acum [-x..si multumesc pentru raspunsuri big grin