| DiannaDi a întrebat:

Mi-a venit menstruatia in ziua 21 de la ultima menstruatie. E normal? Nu am mai patit niciodata, avand in vedere ca menstruatia imi vine tot la 28-30 zile. Ati mai patit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un control ginecologic nu astepta raspunsuri de la cei care nu stiu nimic, medicul este cel mai avizat sa iti raspunda, poate ai avut dereglari hormonale si de aceea era si menstruatia dereglată

| Violleta2022 a răspuns:

Citind intrebarile tale anterioare constat ca ignori sfaturile noastre unde iti spunem ca tu ai ciclul de tip NEREGULAT de aceea vine ciclul cand vrea el!

ia de reciteste ce ai scris cu luni in urma, ca stai prost cu memoria, cand spui ca nu ai patit-o niciodata, desii 2 luni in urma era aceeasi situatie:

"în 2 Ianuarie | DiannaDi a întrebat:
De regula, menstruatia imi vine la 28 zile. Ultima data, mi-a venit mai repede, la 26 de zile. Acuma e ziua 34 si nu a venit menstruatia..."

| Violleta2022 a răspuns:

Fetita, se pare ca tu ai probleme serioase cu memoria!
vad ca probleme aasta se repeta de multe ori in intrebarile tale si totdeauna minti, spunand ca nu ti-a s-a intampla niciodata!

ia uite aici, inca odata:

în 14 Iunie 2022 | DiannaDi a întrebat:
Mi-a venit menstruația mai repede cu 5-6 zile. Nu mi s-a intamplat asta niciodata. Oare e vreo problema?"

| sierra1 a răspuns:

Organismul nu e o mașinărie exactă, mai dă rateuri, așa că nu dispera!

| Frank51 a răspuns:

Câte menstruații ai avut în total?

| DiannaDi explică (pentru Frank51):

De cand si pana cand?

| Frank51 a răspuns (pentru DiannaDi):

Am zis în total, adică de la prima la ultima...

| gabicoo a răspuns:

Nu mai lua anticoncepționale că astea te nenorocesc!

| blackann a răspuns:

Probabil ai ovare micropolichistice, intotdeauna vei avea o menstruatie neregulata. De ce te-ai panicat mai exact?

| DiannaDi explică (pentru blackann):

Citisem undeva ca ciclul poate veni mai repede cu o saptamana in situatia instalării unei sarcini

| Aditu94 a răspuns:

E ceva normal..probabil o dereglare hormonala.

| TudorRebecca18 a răspuns:

Sunt dereglări hormonale.Nu ești singura și nici ultima care pățește asta.Nu este absolut nimic îngrijorător.Ca de exemplu, prima dată mi-a venit pe 8, și în prezent îmi vine când pe 17, când pe 25, și tot așa.Se schimbă iar și iar