| RAY a întrebat:

Mi-am cumparat o crema pentru acnee si mi-a dat effaclar doua solutii, una pentru curatarea tenului si una ca tratament, intrebarea e cand sa ma imi curat fata inainte sau dupa tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catalinhhh a răspuns:

Da, dar nu fierbinte, calduta. E importanta sa-ti speli tenul sera inainte de culcare, te ajuta destul de mult daca vrei sa ai un ten curat, deoarece venind de afara pe fata se aduna praf(care nu este vizibil) si altele, e si normal. Tu nespalandute pe fata seara, imprimi si pe perna praful si altele care nu-ti fac bine.

Numai bine!

3 răspunsuri:
| Catalinhhh a răspuns:

Salut! Inainte, este foarte important sa ai tenul curat inaintea de aplicarea cremelor sau mastiilor pe fata.

An nou fericit!

| RAY explică (pentru Catalinhhh):

Multumesc mult de raspuns, dupa ce ma dau cu crema aia pentru curatarea tenului trebuie sa ma spal cu apa calda nu?

| RAY explică (pentru Catalinhhh):

Atunci fac tratamentul seara multumesc

| Catalinhhh a răspuns (pentru RAY):

Da, dar nu fierbinte, calduta. E importanta sa-ti speli tenul sera inainte de culcare, te ajuta destul de mult daca vrei sa ai un ten curat, deoarece venind de afara pe fata se aduna praf(care nu este vizibil) si altele, e si normal. Tu nespalandute pe fata seara, imprimi si pe perna praful si altele care nu-ti fac bine.

Numai bine!