| ellamihaella202 a întrebat:

Mi-am dat 2 piercing-uri unul lângă altul în lobul urechii cu cercei medicinali și la unul din ele m-am trezit cu infecție peste 3 4 zile după ce am dat găurile cu pistolul. Am mers înapoi și mi l-a scos pe cel cu rana a zis întâi sa se vindece și apoi sa dam iar... ținând cont ca am 5 zile de când am dat, cât durează sa se vindece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o infecție - probabil iei antibiotice?

| NunuNini a răspuns:

Nu se inchide rana si gaura in 5 zile. Dureaza cateva luni, poate un an. Renunta un timp.

| ellamihaella202 explică (pentru NunuNini):

Am spus ca am făcut gaura acum 5 zile și azi am scos cercelul sa se vindece ranaca sa îmi pot da iar
Și am întrebat cam cât o sa dureze sa se vindece... Cum sa dureze un an când nici nu mi s-a făcut gaura calumea că am și scos cercelul medicinal?

| NunuNini a răspuns (pentru ellamihaella202):

Acolo este deja o gaura.
Te-ai ranit vreodata? O zgarietura? In cat timp s-a vindecat? Ei bine, acolo nu este doar o zgarietura ci o gaura. Se inchide treptat si se vindeca greu.