| silver19 a întrebat:

Mi-am facut analizele si mi-a iesit aslo cu putin peste 200, doctora mi-a zis ca trebuie sa fac moldamin ca cica am reumatism, cand am auzit asa ceva m-am dus sa-mi citeasca si alta docorita si mi-a spus ca nu trebuie asa ceva, decat sa iau niste ospen ca nu e asa mare... ce sa fac pana la urma? happy care stiti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| adevar a răspuns:

1. Cuvantul doctora nu exista in limba roamana.
2. Doctorita ta e tampita. Consulta mai multi medici si refa anlizele. Valoarea putin peste 200 nu e chiar prea mare, in chimb moldaminul e un antibiotic cu care nu e de joaca. Valori mari ale aslo pot insemna ca ai un streptococ in gat, de exemplu, pentru care se face antibiograma. Deci, mai consulta si alti medici. PS. Moldaminul doare ca naiba.

| chupachups1234 a răspuns:

Mai du-te la un doctor si vezi ce zice si el.

| deea1155 a răspuns:

Sa consulti un al 3 lea medic sau sa repeti analiza