| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut analizele si din pacate, mi-a iesit ASLO marit adica 400 cand trebuia sa fie maxim 250 din spusele medicului. Acum trebuie sa ma duc la medicul de familie pentru a-mi prescrie reteta. Insa imi este teama sa nu-mi dea injectii moldamin pentru ca am pielea sensibila si de la acele injectii ma invinetesc si din cauza durerii merg greu cateva zile. Spun asta pentru ca am facut o injectie moldamin acum cativa ani si am avut acea stare deci va dati seama daca va trebui sa fac 3 luni, cum am auzit crying Si mi-a spus o prietena de familie care este asistenta ca nu exista decat un tip de pastile pentru tratare dar distrug stomacul si poti face ulcer deci ar insemna ca tot la injectii o sa ajung si imi e tare teama si nu vreau ca sora mea face de cateva luni ca are probleme la rinichi si stiu de la ea cum sunt..Cine a mai avut aceasta problema/a mai trecut prin asa ceva sau stie despre ce e este vorba, astept sfaturi legate de aceasta problema.Si se poate sa-mi fie ASLO marit si din cauza ca am luat in greutate in ultima perioada? Eu nu stiu de ce am ASLO marit pentru ca nu mi s-a zis motivul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| HowdidIgethere a răspuns:

Lifeisbeautiful, dar stai cumva in frig? Sau iesi afara imbracat/a prea sumar cand e frig? Ca atunci ne plangem degeaba.

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Nu,niciodata nu s-a pus problema sa ies imbracata prea subtire cand afara este frig sau sa stau in frig.

| HowdidIgethere a răspuns (pentru LifeIsBeautiful12):

Sugestia mea ar fi sa te apuci de un sport. Si sa faci si dimineata niste exercitii pentru incalzire. Nu e vorba de performanta, ci de miscare zilnica. Aste te scapa si de goange mai rele decat stafilococul.