| Simona0z a întrebat:

Mi-am facut ochelari ieri si vad mai bine fara ei.Mi s-a spus ca e o miopie usoara, 0.25 insa cu ochelarii vad mai...ca prin sticla.Mi se reflecta prea mult lumina pe lentile.
Vad mai clar fara ei, vad culorile mai bine.Ii port pentru ca aveam dureri de cap dese si ma gandeam ca ma vor scapa de ele.
Este normal? Sa continui sa ii port? Vad la fel de bine si cu ochelari si fara, numai ca putin mai incetosat cu ochelarii din cauza lentilelor.Imi e mai comfortabil fara ei
scuzati-mi exprimarea big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| beatricepopescu a răspuns:

La 0,25 nu prea ai avea de ce sa ii porti, parerea mea. Durerile de cap pot sa fie foarte bine si din alte cauze (stres, oboseala etc.). Daca vezi mai bine fara ei, exista probabilitatea si ca testele sau lentilele sa fi fost facute prost.