| Marialessiacomciuc a întrebat:

miine merg la piscina si trebuie sa port ochelari de inot, dar am miopie (-4) si am lentile, credeti ca as putea purta lentilele in bazin (dar si cu ochelarii de inot)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hukez a răspuns:

Daca ai ochelari de inot foarte buni astfel incat sa nu iti intre apa deloc poti purta lentilele. Desi pentru 1-2 ore de piscina ai putea sta fara, cred.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te complica, nu ai nevoie nici de lentile, nici de ochelari la inot

| Marialessiacomciuc explică (pentru suntserios):

Eu ma referam la ochelari de inot, gen sub apa

| SkyPilot a răspuns:

Este foarte riscant. Nu ai nevoie de lentile, la inot nu ai nevoie sa vezi mai mult de 2 m.