| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat un pumn in fata. si mi s-a umflat ochiul. adican u chiar ochiul. putin mai jos de ochi ce sa fac sa mi se dezumfle?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

Sa pui gheata sau ceva rece si sa nu freci locul crezand ca se dezumfla ca ti se ia pielea. Maine stii bine ce ai de facut... iei levierul si il cauti pe cel ce ti-a dat-owinking

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai, gheata trebuie pusa, dar trebuie pusa imediat ce ai incasat-o. Nu-i vorba, ca lucreaza si mai tarziu, dar umflatura ti se va trage mai incet decat daca ai fi aplicat tratamentul de la inceput. Mai sunt si compresele cu burovin, dar nu stiu daca este bine sa le folosesti la fata, alea se folosesc la entorse sau luxatii sa traga umflaturile. Sau intreaba la farmacie ce altceva mai poti sa folosesti, sunt diverse creme/unguente care "trag" umflaturile, dar nu stiu eu ce poti folosi la fata (mai ales ca este aproape de ochi).

| Gabriel1 a răspuns:

Pune gheata in locul acela.

| DerFinne a răspuns:

Iti pui gheata happy funda?!

Răspuns utilizator avertizat
| Capsă a răspuns:

Eu zic sa iti pui gheata... dar nu garantez nimic...compatimiri tongue

| VanillaCandy a răspuns:

Hummer si normal maine-i runda 2 laughing Andrei15 multumesc si da am dat si eu doar nu am stat sa ma uit.big grin