| ItIsAlright a întrebat:

Mi-am luxat incheietura mainii pe data de 23 iunie. Nu m-am dus la doctor pentru ca eram in tabara. Am tinut o saptamana mana in fasa elastica si crema. Abea o puteam misca, dar nu era rupta. Nu puteam inchide pumnul si nici sa tin mana moale ca tot ma durea. Pe scurt trebuia sa fiu ajutata de colegele mele sa ma imbrac, atat de rau a fost. A trecut o luna si ceva de atunci si mi-a cam trecut dar inca, atunci cand ma las cu tot corpul si ma sprizin in ae ma doare putin, in rest o pot folosi. Dar e diferita de cea dreapata a ramas ceva tare acolo mai umflat. Se simte doar la pipaire. Inca e putin verde locul. Ce mai pot face? O sa treaca cu timpul si o sa ramana putin umflat cu sechele? Umfat nu se vede, doar cand il atingi se simte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TotiImiSpunVaru a răspuns:

Eu am avut probleme asemanatoare cu glezna. Ai tinut putin mana in fasa, e normal sa te doara, doar nu ti-ai pus ghips.
Legat de "verdele" ala, nu am idei.
Da, unflatura la mine a trecut cu timpul. Poate ce simti cand palpezi zona e un os sau tegument.
Nu ar strica si parerea unui specialist.

Apropo, esti graguta, imi dai si mie nr tau happy?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde stii ca nu era rupta daca nu ai fost la medic? poate ai avut o fisura la nivelul osului