| king5151 a întrebat:

Mi-am plombat maseaua azi si prin anestezie tot simt ca ma doare ceva, sa fie locul? Sau de ce naiba ma doare? Mi-a scos nervul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Maselarii" de astazi fac treaba de mantuiala. Pe vremuri nervul se omora si se curata de cel putin 2-3 ori si era o substanta care ardea al dracului de bine. Acum s-a scos ca cica-i cancerigena (eu n-am facut cancer si sunt batran) si, dupa ce ca substanta este slaba, mai dau si o singura data cu ea. Probabil ca nu ti-a scos nervul bine! N-ai decat sa te duci la el si sa-l bagi pe unde a iesit. Dupa plombare, daca ar fi scos nervul, n-ar avea ce sa te mai doara.

| king5151 explică (pentru Salontanul):

Pai l-a scos si mi l-a aratat dupa

| Salontanul a răspuns (pentru king5151):

Si de unde stii care-i lungimea lui? Ti-a aratat o bucatica si gata. Trebuie sa ramana acolo doar osul si osul (in ciuda credintei populare) nu doare. Mai este posiblitatea sa te fi apasat prea tare. Vezi dupa ceva timp. Daca va continua sa doara si dupa 2-3 zile nu-i bine. Ulterior se va inflama si vei avea probleme. Eu nu mai am incredere in doctorii astia facuti pe repede inainte.

| king5151 explică (pentru Salontanul):

Pai daca ma doare putin prin anestezie ca inca mai sunt anesteziati dintii dar cand trece ce naiba e asta... pai imi scot toata dantura si gata daca nu poate sa faca o amarata de masea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreba-l pe doctor.

| king5151 explică:

Ce ziceti