| numiPASA a întrebat:

Mi-am pus pierce in spranceana acum cateva zile
e normal sa se umfle un pic?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| PopescuAdina a răspuns:

Este perfect normal in primele zile insa daca umflaura persista, mergi la un medic pentru a preveni o posibila infectie.

| Veroniquest a răspuns:

Sigur,se umfla pana se obisnuieste organismul,dar ATENTIE, daca se infecteaza da cu spirt... daca ti l-a pus un specialist, nu ti se infecteazawinking Toate cele bune:*

| emiitzzy a răspuns:

Mda...conteaza unde ti l-ai pus intr-adevar dar este normal sa se umfle pana se obisnuieste si eu zic ca, cam oriunnde tiai pune se umfla un pic eu de ex am avut in limba si cand mi l-am pus da eu lampus la specialist o saptamana mi so umflat pana mi sa obisnuit limba...deci dah dar daca nu iti trece ar fi bine sal scoti sau sa te duci inapoi unde ti la pus:**

| fuckThisLife a răspuns:

Lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai scapat eftin daca s-a umflat numai un pic. Stiu pe cineva care nu a putut suporta durerea si la scos dupa 2 zile.

| Alberto_3830 a răspuns:

E normal sa se umfle, dar ai grija ca daca nu ti le-a pus un specialist cu scule sterile s-ar putea sa se infecteze.

| numiPASA explică:

L-am pu eu singur...da piercingu l-am tinut in spirt
am avut manusi
si ma sterg de cateva ori pe zi cu vata inmuiata in spirthappy