| Buii a întrebat:

Mi'am pus un pierce in spranceana acum 2 zile...si mi s-a cam umflat este normal sa se umfle sau nu? pierceu e medicinal si e drept nu e curbat!

Răspuns Câştigător
| dianaandra1467 a răspuns:

Asa se intampla prima oara.Sa spun drept, am o prietena care a facut la fel.Si i s-a umflat putin.Dar dupa o zi, doua, ia trecut! Asa se intampla.Numai ca dupa ce se dezumfla se va inrosi putin.dar nu are nimic`. Sper ca am fost de folos kiss

7 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Este foarte normal sa se umfle in primele zile.Foloseste gheata, va ajuta.

| queerkulture a răspuns:

Nu te speria. Trebuie curatat ca sa nu se infecteze.
O cana de apa pusa la fier, adaugi doar un sfert de sare (preferabil fara iod) si lasi sa se raceasca, dar sa fie inca, calduta. Te speli cu solutia asta cat mai des si o sa se faca bine repede.

| Rush a răspuns:

Poate esti sensibil, eu mi-am facut tot in spranceana dar l-am scos dupa 3 saptamani ca ma plictisisem si nu am patit asa ceva, ori nu a fost sterilizat acul, pistolul sau cu ce ti-a facut gaura...

Răspuns utilizator avertizat
| Buii explică:

Conteaza si ce fel de pierce este deoarece in spranceana nu este tocmai adecvat sa iti pui un pierce drept din cate stiu eu, umflatura este cam mare.Ieri a fost umflat putin si a trecut dar azi vad ca e mult mai mare, cred ca o sa merg maine sa vad ce este in locul acela...

| MikutzzaDragutzza a răspuns:

E normal sa se umfle...

| Manole94 a răspuns:

Nu folosesc asa ceva, dar folosesc prietenii mei! Si sunt mai multe variante pentru care ti s-a umflat! 1. Poate ai pielea mai sensibila! 2. Depinde de Pierce adica de calitate! 3. Da cel mai probabil pielea este de vina! Eu zic sa consulti, macar un Farmacist cat de repede poti, casa eviti efecte secundare mai mari!