| Roxaanaaa a întrebat:

Mi-e frica de doctorul stomatolog. Stiti cum pot scapa de aceasta frica? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Ai o fobie, ceea ce ii o frica irationala.Relaxeaza-te cand mergi la dentist, nu te mai gandi ca tie frica, gandeste la altceva sau cand mergi la dentist asculta muzica.

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Nu. Nu vei reusi. Restul numai amagiri. Pa!

| carmen2011 a răspuns:

Mergand la un medic bun in meseria lui, care sa aiba rabdare cu tine. si, desigur, cu ceva vointa din partea ta. eu iti recomand clinica Imperial dent. gasesti medici foarte buni, care lucreaza cu materiale de calitate. stiu pe cineva care avea o astfel de fobie si care acum merge si se trateaza la ei. datele lor aici: http://www.imperialdent.ro/